İBB’ye ikinci ‘bozuk otobüs’ kumpası: Soruşturma başlatıldı

İstanbul’da 31 Mart için seçim yarışı devam ederken, ikinci bir ‘bozuk otobüs’ filmi çekildiği ortaya çıktı.

10 Mart’ta öğle saatlerinde merkeze arıza mesajı atan özel halk otobüsü, daha sonra Başakşehir’e doğru hareket etti.

B-1836 kodlu otobüs, Başakşehir Millet Bahçesi yanındaki trafiğe kapalı yola girerek, çekim ekibiyle buluştu. Trafiğe kapalı alanda bekleyen otobüsün, trafikte bozulduğu izlenimi vermek amacıyla otobüsün önüne ve arkasına araçlar yanaştırıldı.

Otobüs şoförü burada çekim için setin hazırlanmasını beklerken, çevrede bulunan oyuncular ve set ekibiyle sohbet etti. Oyuncular arasında çoğu genç olmak üzere çocuklar ve orta yaşlı insanlar da bulunuyordu. Çekimde yaş almış oyuncular önce otobüse bindirilip, daha sonra indirildi.

Bu sırada ajans tarafından gönderilen oyuncular otobüs kapısında kendi aralarında çekimlere dair sohbet etti. Sohbet sürerken çekim ekibinden bir uzman ise otobüsün önüne gelerek otobüsten duman yükseldiğini izlenimi vermek üzere bir sis makinesini devreye aldı. Çekimler akşam saatlerine kadar devam etti.

Çekimlerin devam ettiği sırada araç kameralarını uzaktan izleyen belediye yönetimi görüntüleri kayıt altına aldı. Çekimler ardından bugün trafiğe çıkan araca ilişkin İBB soruşturma başlattı.

İMAMOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ: AKLI KIT ARKADAŞLAR

Olaya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şunları söyledi:

“Yine bir otobüsün bozukluğuyla ilgili çekim yapan aklı kıt arkadaşlar… Bu aklı kıt arkadaşlara ‘ajans’ denir mi bilmiyorum, ama daha da aklı kıt arkadaşlar, bu ajansla çalışan kim varsa, adı neyse, parti, yönetici, o, bu, şu beni çok ilgilendirmiyor. Ahlak dışı bir durum. Ama milletimiz görüyor yani. Ramazan’ın ilk gününde, Yaradan, onlara akıl versin. Allah, onları ıslah etsin. Allah, herkese doğru yolu göstersin, doğru yoldan ayırmasın. Milletimize de huzurlu bir Ramazan ayı diliyorum.”

OCAK’TA DA BENZERİ YAPILMIŞTI

Ocak ayında AK Parti için reklam filmi çeken bir şirket yol ortasına set kurarak bozuk olmayan bir otobüsü bozulmuş gibi göstermişti. Durumun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından fark edilmesi üzerine otobüsün tüm belgeleri iptal edilmişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x