Analist Açıkladı: Bu 3 Kripto Para Bu Seviyelere Fırlayabilir!

Kripto para piyasasında, birkaç gün içinde çoğunlukla yükselişten çoğunlukla düşüşe geçen bir duyarlılık değişimi oldu. 24 saat içinde 230 milyar dolarlık bir çöküş, 500 milyon dolardan fazla long pozisyonda bulunan 240.000’den fazla yatırımcıyı tasfiye etti. Bununla birlikte bazı kripto paralar aşırı satışa maruz kaldı. Kripto analisti Vinicius Barbosa ‘short squeeze’ potansiyeli yüksek 3 kripto paraya dikkatleri çekiyor.

Veriler üç kripto para için ‘short squeeze’ potansiyeli gösteriyor

Kripto para birimleri short pozisyonların hacminde önemli bir artış gördü. Böylece, şimdi bir ‘short squeeze’ tehdidi için dengesizlikler yarattı. Eğer short pozisyonlar Bitcoin açığa satışçılarının hakimiyetinde kalırsa, büyük çaplı likidasyonların bir sonraki kurbanı onlar olabilir. Bununla birlikte, böyle bir durumun nereye bakacağını bilen bilgili traderlar için fırsatlar yaratması olası. Bu nedenle, CoinGlass’taki likidasyon verilerine başvurduk. Veriler, ‘short squeeze’ yaşaması muhtemel üç kripto parayı gösteriyor.

Görüldüğü üzere, kaldıraçlı short pozisyonlar açmak traderları likidasyonlara maruz bırakıyor. Ayrıca, piyasayı çoğu spekülatörün eğilimli olduğu yönün tersine gitmeye teşvik ediyor. Bu arada, kripto para piyasası oldukça değişkendir. Profesyonel traderlar karlarını artırmak için bu yapıdan faydalanır. Bu nedenle, kripto para spekülasyonu ve ticareti yaparken dikkatli olunması gerekir.

Bitcoin (BTC) için short squeeze uyarısı

Bitcoin, şu anda yukarı yönde biriken likidite ile short squeeze uyarısını tetikleyen ilk kripto para. Özellikle CoinGlass’ın haftalık grafiği, hedef haline gelebilecek 74,346 dolarda yoğunlaşmış short satıcı likidasyonlarını gösteriyor. Bununla birlikte, diğer seviyelerde daha küçük likidite havuzları var. Bir short squeeze durumunda fiyatın 75.000 doların üzerine çıkarması mümkün.

BTC haftalık likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Ayrıca, MartyParty 75.500 dolardan 8,1 milyar dolarlık tasfiye tespit etti. Bu da burayı dikkate alınması gereken bir bölge haline getiriyor.

İkinci sıradaki kripto para: Litecoin (LTC)

Short squeeze görmesi en muhtemel ikinci kripto, oransal olarak yüksek short pozisyon birikimine sahip Litecoin. Piyasa yapıcılar ilk olarak 95 doların üzerinde bir likidite havuzunu hedefleyebilir. Ardından, önemli bir psikolojik direnç rolü oynayan 100 dolar bölgesindeki kan banyosunu anlamlı likidasyonlar bekliyor.

LTC haftalık likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Lider altcoin Ethereum (ETH) da short squeeze adayı

Bu arada, Ethereum da yukarı yönlü birçok likidite havuzuyla bir miktar pompalama potansiyeline sahip. Ancak ETH’nin likidasyon hacmi, piyasa değeri ve geçmiş likidasyonlara göre oransal olarak daha küçük. Yine de, bazı fiyat seviyeleri daha yüksek kaldıraç marjı call’leriyle dikkat çekiyor. Buna göre, short squeeze için 3.600 dolar, 3.700 dolar ve 4.000 doların üzeri olası hedefler.

ETH haftalık likidasyon ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x